Ky është sekreti i suksesit të Messit!

Ai është një nga lojtarët më të mirë në Botë.

Pasi Argjentina humbi në finalen e Botërorit në vitin 2014,Lionel Messi ndjeu se performanca e tij në fushë nuk ishte në nivelin e duhur dhe vendosi të ndërmarrë diçka për këtë.

Messi vendosi të ndryshojë ditetën e tij.

Vendimi i Messit isht mjaft i pazakonshëm. Ai ndjeu se dieta e tij nuk po funkcionontë dhe vendosi ta ndryshojë atë.

Ai u konsultua me një nutriticionist Italian i cili i sugjeroi atij një dietë e cila do të përbëhej nga:

Uji ,Vaji i Ullirit,Drithëra,Pemë,Perime, Fruta të thata dhe Fara.

Pra nga lista e ushqimeve të dietës së tij mund të shohim se dieta e Messit është një dietë Vegane. Si duket ky është sekreti  i performancës së tij.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here