Manchester City janë favorit për të nënshkruar me Van Dijk

Manchester City janë favorit për të nënshkruar me are mbrojtësin e Southampton, Virgil van Dijk, por as Liverpooli nuk janë dorëzuar.

The Telegraph shkruan se City e do holandezin dhe janë gati të paguajnë për të mbi 65 milionë euro.

Liverpool dhe Chelsea, vazhdojnë të mbesin në garë, por City e ka marr primatin. Mësohet se qytetarët e duan që në janar mbrojtësin e Southamphton.

Edhe Southampton janë të gatshëm ta shesin lojtarin.

Van Dijk dom të jetë startues në formacionin e Cityt, pasi përveç Nicolas Otamendit, të tjerët nuk e kanë bindur Guardiolan.

Liverpooli e kishte kërkuar shumë gjatë verës dhe pritet që të mos dorëzohet lehtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here