Bavarezët e “blindojnë” Kimmich

Sipas “Kicker” lojtari i Bayernit, Kimmich së shpejti do të nënshkruaj kontratë të re me klubin Bavarez.

Palët kanë arritur marrëveshje, ditëve në vijim Kimmich do të nënshkruaj edhe zyrtarisht.

Kimmich do ti mbetet besnik Bayernit deri më 2023.

22-vjeçari rrjedh nga akademia e Bayernit dhe klubi te ai sheh pasuesin ideal të Philip Lahm.

Kimmich është nën shënjestrën e shumë klubeve Europiane mirëpo me këtë kontratë ai do të ngelet besnik ndaj Bayernit.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here