Juventus e shet Dybalan për 150 milionë euro!

Edhe pse e fillioi sezonin në mënyrë të shkëlqyeshme, Paolo Dybala kohëve të fundit nuk po gjenë shumë hapsirë në skuadrën e Juventusit.

Kanë filluar spekulimet se a bëhet fjalë për lëndim apo për një konflikt mes lojtarit dhe trajnerit Allegri, kurse largimi i tij mund të konfirmohet nga veprimi i kryesisë së “Zonjës së Vjetër”.

Manchester United ka ofruar 78 milionë euro dhe kartonin e Mikhitaryan, klubi nga Torino e ka refuzuar ofertën dhe së shpejti ka përcaktuar çmimin e Dybalas.

Juventus për ta liruar atë ka kërkuar 150 milionë euro.

Dybala këtë sezonë ka luajtur në 25 ndeshje dhe ka shënar 15-të gola.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here