Ylli i Realit një hap larg Premier League

Mediat Angleze bëjnë të ditur se Jose Mourinho dëshiron që në merkaton e Janarit ta sjellë Mateo Kovacic në Old Trafford.

Mateo Kovacic i cili nuk është i kënaqur me statusin e tij te Reali, dëshiron të ndërrojë ambient.

Mediat Angleze bëjnë të ditur se Manchester United ka kontaktuar me agjentin e Kovacic dhe se lojtari ka dhënë sinjalin e gjelbërt.

“Djajtë e Kuq” ditëve në vijim do të bëjnë ofertën zyrtare, kurse Mourinho mendon se Kroati do të përshtatet shumë mirë me Pogban dhe Matic.

Mbetet ta shohim se a do ta lirojë Reali Kovacicin, pasiqë Zidane deklaroi se nuk do të donte që asnjë lojtarë të largohej në Janar.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here