Mourinho fajtori kryesorë- United blen në Madrid?

E përditshmja Don Balon ka bërë të ditur se mund të ndodhë një transferim interesant mes Manchester United dhe Real Madridit.

Mesfushori Kroat, Mateo Kovacic mund të largohet nga “Santiago Bernabeo” kurse si destiancioni i tij i rradhës mund të jetë “Old Trafford”.

Siç bënë të ditur “Don Balon” Mourinho është një adhurues i madh i kroatit dhe mund të ndikojë në transferimin e tij te “Djajtë e Kuq”.

Kovacic ka luajtur 11-të ndeshje këtë sezonë, megjithatë kjo nuk është e kënaqshme për Kovacic. Ai ishte në qendër të kritikave për performancën e dobët në “El Clasico”.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here