Buffon zbulon rivalët më të vështirë Messi nuk është mes tyre!

Buffon është në qendër të vëmendjes në mediat Angleze, përshkak të ndeshjes në Ligën e Kampionëve mes Juventus dhe Tottenham.

Buffon u pyet nga gazetarët se cilët kanë qenë rivalët më të vështirë gjatë karrierës së tij.

“Ekzistojnë disa gjëra me të cilat lindesh. Në karierën time kam parë pesë të tillë, ata me të vërtetë kanë një instikt të çuditshëm. Ata janë Ronaldo, Batistuta, Inzaghi, dhe Harry Kane“, është përgjigjur Buffon.

“Kuptohet se nuk frigohem nga askush, kam luajtur kundër më të mirëve dhe gjithmonë dua të luaj kundër tyre”, ka shtuar Buffon.

Shumica u befasuan se mes rivalëve më të vështirë të Buffon-it nuk ishte Lionel Messi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here