Mesut Ozil nuk mund të transferohet në Camp Nou për shkak të ksaj arsyeje

29-të vjeçari për një kohë të gjatë është në shënjestrën e Barcelonës. 

Megjithatë Mesut Ozil ka mbyllur dyert për kalimin e tij në “Camp Nou”, pasiqë kërkesat e tij janë shumë të mëdha dhe vështirë se Barcelona do ti pranojë kushtet e futbollistit.

Mediat Spanjolle bëjnë të ditur se Mesut Ozil ka kërkuar kontratë tre vjeçare me klubin “Katalanas” dhe pagë prej 60 milion eurove për tre vite, kërkesa këto që vështirë se do ti plotësonte ndonje klub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here