Manchester United në bisedime për yllin e PSG

Manchester United ka filluar bisedimet me PSG për një transferim të mundshëm të brazilianit Lucas Moura, deklaron Le 10 Sport.

Braziliani këtë sezon nuk është aktivizuar shumë dhe pothuajse ka arritur një marrëveshje me klubin kinez Beijing Gouan herët në Dhjetor.

Mirëpo braziliani ka dëshirë të transferohet në një klub të madh europian.

Edhe Chelsea ka shfaqur interesim më herët Lucas por Manchester duket se ështe një hap para, edhe pse çdo ofertë që do të ofrojnë anglezët do të jetë më e ulët se pritshmëritë e parizienëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here