Tragjedi në Meksikë: Vdes arbitri pasi u rrah nga një lojtarë

Puna e arbitrit në kampionatet e dobëta është punë e rrezikshme dhe dëshmi për këtë është tragjedia në kampionatin Meksikan.

Arbitri Jose Valdemar ka ndrruar jetë një javë pasi mori lëndime të rënda trupore nga futbollisti Milton i cili është përjashtuar nga fusha me karton të kuq.

Ngjarja ka ndodhur më 24 dhjetor kur Valdemar ka qenë arbitër në një ndeshje amatore.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here