Transferimi i Leon Goretzka tek Bayerni akoma nuk ka përfunduar!

Raportimet flasin se lojtari e ka zgjedhur se te cili klub do të shkojë kur ti përfundojë kontrata e tij.

Leon Goretzka nuk i ka treguar Schalkes që do të largohet, duke lënë të spekulohet se në fund të sezonit do të shkojë në Bayern. Goretzka do mbetet pa kontratë në fund të sezonit dhe shumë ekipe europiane kanë shfaqur interesim duke përfshirë Liverpulin dhe Juventusin.

Bayerni duket se është një hap para skuadrave tjera duke lënë prapa edhe Barcelonën dhe 22 vjeçari duket se do luajë për bavarezët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here