Manchester City e gatshme ta “rrëmbejë” Evans!

Manchester City mund të ringjallin prapë interesimin për Jonny Evans gjatë Janarit pasi që trajneri Alan Pardew tha se Evans mund të largohet nga West Brom.

“Jemi ngushtë financiarisht, dhe nëse nuk mund të sigurojmë fonde unë duhet të bëjë diçka për këtë” duke lënë të nënkuptohet se duhet të shesë ndonjë lojtarë.

City pas ofertës që i bënë Evans verës dhe pas betejës që humbën me Liverpool për Van Dijk duket se do të fokusohen te ish ylli i Manchester United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here