Neymar fiton Samba D’Or!

Neymar e fitoi këtë çmim dhe njëkohësisht u zgjodh lojtari më i mirë brazilian në Europë.

Në garë për këtë çmim ishin Coutinho dhe Gabriel Jesus por lojtari i parisienëve arriti të dalë i pari. Kjo është hera e tretë që braziliani fiton këtë çmim.

Ky çmim jepet nga votat e fansave, gazetarëve dhe një grup të ish lojtarëve, Neymar këtë çmim e ka fituar dhe në vitet 2014, 2015 gjatë kohës kur luante për Barcelonën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here