Nga lojtari “fantazmë” tek “fëmija i mrekullive”!

Mbrojtësi i Chelseas është duke i përmbushur ëndrrat e tij në futboll dhe ka treguar rrugëtimin e tij prej rrugëve e deri në fushën e blertë.

Kurt Zouma po qeshte kur tregonte rrugën e tij dhe si u bo një nga lojtarët kyç tek Chelsea dhe tani është i huazuar tek Stoke.

Prej rrugëve të Lionit e më në fund tek Premier Liga, puna e fortë e Zoumas e shpërbleu atë me 150 ndeshje pavarësisht nga dëmtimi në gju që e la jashtë fushave përplot një vjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here