Ronaldo me një foto historike

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka bërë një foto historike të cilën  e ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook.

Ai u fotografua me trofetë e fituar individual dhe fotografinë ja kushtoi fansave.

“Kur kam luajtur futboll në rrugët e Madeiras dhe ëndërroja të kapja majat, nuk e kam menduar se një ditë do të bëja një fotografi të tillë. Këtë moment ja kushtoj të gjithë familjes, miqve, bashkëlojtarëve dhe trajnerëve. Në fund falenderim special fansave. Trofetë janë për ju!”, ka shkruajtur Ronaldo.

Në fotografi Ronaldo u fotografua me 15-të trofetë të cilët i ka fituar gjatë karrierës së tij.

Quando jogava nas ruas da Madeira e sonhava em chegar ao topo do futebol não podia imaginar que um dia tiraria uma foto…

Posted by Cristiano Ronaldo on Dienstag, 2. Januar 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here