Terence Kongolo në huazim tek Huddersfield

Ish lojtari i Feynord do të transferohet në ishull pasi që nuk mundi të tregoj aftësitë e tija në principatë.

Ai u huazua tek Huddersfield nga Monako deri ne fund të këtij sezoni. Ai nga Feynordi shkoi në Ligue 1 por nuk mundi të jepte më të mirën e tij edhe për shkak të dëmtimit në gju.

Terence Kongolo ka bërë vetëm 3 paraqitje me skuadrën e principatës edhe pse kushtoi plot 15 milionë euro,gjë që ndikoi psiqikisht dhe nuk mundi të gjente veten në atë klub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here