Wenger: Manchester City nuk ka bërë ofertë për Sanchez

Ylli i “Gunners” është përfolur për një transferim të tij tek Manchester City.

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se nuk ka arsye për tu friguar për largimin e Sanchez pasiqë City nuk ka bërë asnjë ofertë për kilianin.

Wenger gjithashtu është shprehur se ai dëshiron që Sanchez dhe Ozil të mbeten në skuadër.

Edhe pse Guardiola mendon se Alexis do të qëndrojë në “Emirates”, sipas “Goal”, Sanchez është i gatshëm të largohet nga “Emirates” dhe shpreson për një ofertë nga “Cityzens”.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here