Aguero: Kane nuk do kishte asnjë problem të luante për Real Madrid

Ylli i Manchester City mendon se Harry Kane është plotësisht i aftë që të luaj për Los Blancos.

Ka shumë thashetheme që e lidhin Kane me Realin e Madridit, madje thuhet se Gareth Bale mund të shkëmbehet kokë më kokë me të.

Kane ka vendosur një rekord golash në Premier League për një vit kalendarik ku ka shënuar plot 39 gola ne vitin 2017 dhe trajneri i tij Mauricio Pochetino tha se ai nuk mund ti vër një çmim yllit të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here