Foto: Maradona dhe Ronaldo fituan konkurent, ja si duket statuja e Essien!

Ish futbollisti i Chelsea ka fituar një statujë interesante në Ganë.

Mesiguri ju kujtohen statujat e Maradonës në Indi dhe ajo e Ronaldos në Portugali, të cilat u vërshuan nga kritikat dhe ishte e vështirë të zgjidhej se cila dukej më keq.

Tani në këtë konkurencë kemi fituar edhe një konkurent, Michael Essien. Legjenda e Chelsea arriti ta fitojë Ligën e Kampionëve me klubin nga Londra, ka fituar një statujë në Ganë.

Shikojeni si duket….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here