Lemar zgjedh Liverpool!

Ylli i Monaco Thomas Lemar ka zgjedhur Liverpool para Arsenalit dhe Manchester United, sipas Yahoo sports.

Arsenali vitin e kaluar ofroi 95 milionë euro për Lemar por nuk mundi ta marrë nga anët e Monakos, dhe kjo e parandaloi që Sanchez të transferohet te Manchester City.

Liverpooli ishte gjithashtu i interesuar për lojtarin e kombëtares franceze verën e kaluar pasi që mund të ishte zëvëndësuesi ideal i Coutinhos i cili duket se është destinuar të shkojë tek Barcelona.

Edhe Mourinho e kërkonte Lemar por futbollisti vendosi që të shkojë tek Liverpool.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here