Manchester United dhe Liverpool në garë per Philipp Max!

Mbrojtësi i Augsburg Philipp Max do të deshironte të luante në Premier League por një transferim në janar duket i vështirë.

Mbrojtësi i anës së majtë raportohet se ka tërhequr vëmendjen e skuadrave angleze si Manchester City, Liverpool dhe Manchester United. Në këtë sezon Max ka bërë plot 10 asistime numër ky mjaft i madh për një mbrojtës.

Max ka kontratë me Augsburg deri më 2022 dhe tregoi se një lëvizje në Janar është e vështirë të ndodhë.

Ai tha se qysh fëmijë ka dashur të luajë në ndonjë ligë jashtë Gjermanisë dhe Premier Liga duket një mundësi perfekte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here