Milan i interesuar për yllin e Totenhem!

LONDON, ENGLAND - MARCH 19: Mousa Dembele of Tottenham Hotspur in action during the Premier League match between Tottenham Hotspur and Southampton at White Hart Lane on March 19, 2017 in London, England. (Photo by Warren Little/Getty Images)

Milan po shikon me shumë vëmendje mundësitë për të firmosur me mesfushorin e Totenham Mousa Dembele, sipas Corriere dello Sport.

”Rosonerët” duket se janë të vendosur ta përforcojnë skuadrën në këtë afat kalimtar pas një fillim sezoni tepër zhgënjyes ku pritshmëritë ishin shumë më të mëdha.

Milanezët shpresojne shumë se kjo ofertë do ta tundojë përfaqësuesin e kombëtarës belge dhe ti bashkohet atyre gjatë janarit, por mbetet të shihet dhe qëndrimi i klubit anglez ditëve në vijim.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here