Sevilla rikthen në La Liga dy lojtarë nga PSG

Vincenzo Montella para disa ditësh u emërua trajneri i Sevillas, kurse tani ai mund ti fitojë dy përforcime nga PSG të cilët nuk bëjnë pjesë ne planet e Emeri.

Jese Rodriguez dhe Grzegorz Krychowiak mund të rikthehen në Spanjë te skuadra e Sevilla.

Të dy lojtarët ishin tu huazuar në Premier League, Krychowiak te WBA, kurse Jese te Stoke City.

Anjëri nga ata nuk bindi në Premier League, kurse tani nuk bëjnë pjesë as në planet Emerit.

Krychowiak luajti te Sevilla për dy vite (2014-2016), kurse Jese luajti te skuadra e Real Madridit dhe Las Palmas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here