Shqipëria miqësore me Norvegjinë!

Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo norvegjeze kanë rënë dakord për te zhvilluar një ndeshje miqësore në fund të muajit mars në Shqipëri.

Ndeshja do të zhvillohet në Elbasan arena dhe është një mundësi e shkëlqyer për skuadrën e Panuccit të shënojë një fitore që do të rriste vetbesimin e lojtarëve.

Gjithsej Shqipëria dhe Norvegjia janë përballur 4 herë ku Shqipëria ka 1 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje.

Ndërkaq, në fund të janarit, Shqipëria do të njohë edhe kundërshtarët e saj në grup për eventin e ri që nis në shtator, UEFA Nations League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here