Arsenal gjen zëvëndësuesin e Sanchez!

Arsenal do të tentojë të sjellë nga Dortmund sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang në qoftë se Alexis Sanchez largohet nga Arsenali, sipas “Gianluca di Marzio”.

Emri i Sanchez vazhdon të jetë i lidhur me Manchester City edhe pse nuk ka ende asgjë konkrete dhe ai akoma po qëndron në Emirates Stadium.

“The gunners” kanë bërë gati planet rezervë me Aubameyang në plan të parë për ta rrëmbyer atë nga gjigandët gjermanë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here