Mancheter City klubi më i pasur në futboll!

Sipas një raporti të Soccerex Manchester City ështe klubi më i pasur në botë për këte vit. 

Raporti u bazua në vlerën e lojtarëve, borxhin e klubit si dhe në invesimet e pronarëve te klubit e cila determinoi “The Citizens” si më te pasurën në botë.

Ajo la pas skuadrën e Arsenalit e cila mund tju duket e habitshme por me një menaxhim të kujdesshëm të aseteve tani ka mjaftë para në bankë dhe një borxh minimal.

E treta renditet Paris Saint Germain e cila nuk mund të shkojë më lartë për shkak të borxhit të akumuluar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here