”Më vjen keq Mourinho, Guardiola nuk ka blerë lojtarë të mirë, ai i ka bërë ata të mirë”

Ankimet e pakuptimta të portugezit janë ironike duke marrë faktin që Djajtë e kuq nuk kanë përtuar për të hapur librin e çeqeve.

Reagimi i Jose Mourinhos rreth avancimit të Manchester Cityt në vend të parë në Premier League kanë qenë mëse të mjaftueshme.

Ai dëshiron më shumë blerje, ai i ka kërkuar Manchester dhe zëvëndës drejtorit Edward Woodward më shumë para që të konkurojnë.

“Ne jemi në vendin e dytë duke u munduar ta ringrisim një skuadër që dihet se nuk është më e mira në botë” u ankua ai në 26 Dhjetor.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here