Chelsea synon Simeonen për të zëvëndësuar Conte!

Chelsea e kanë vënë nën shënjestër Diego Simeonen si zëvëndësimi më i pëlqyer për Antonio Conten, shkruan The Times.

“Blutë e Londrës” duket se nuk kanë dëshirë ta mbajnë Antonio Conte dhe një largim i tij mund të ndodhë gjatë verës dhe për këtë Chelsea po bënë gati planin rezervë.

Italiani në verë nënshkroi një kontratë të re verën e kaluar por pas përfundimit të këtij sezoni atij i mbetet vetëm edhe një vit kontratë kështu që çdo mundësi mbetet e hapur me Chelsean që nuk do të mbetet pa trajner cilësor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here