Xavi thërret Ribery në Katar

Ish ylli i Barcelonës është i sigurtë që Ribery do ta pëlqente jetën në Katar dhe do të kishte dëshirë të luante bashkë me të tel Al Sadd.

Francezi po inkurajohet nga Xavi që të vijë të luajë për Al Sadd sepse do ti pëlqente shumë jeta në Katar.

Kontrata e lojtarit  skadon këtë fundsezoni por lojtari ka luajtur shumë pak edhe për shkak te një dëmtimi që ka pësuar.Karl Heiz Rumenigge tha se do ketë bisedime të rëndësishme me futbollistin Xavi instiston gjithmonë e më shumë që futbollisti ti bashkangjitet atij.

“Do të ishte një mrekulli për çdo njeri edhe për Ribery të jetonte këtu, cilësia e jetës është shumë e lartë dhe vendi i duhur për një jetë familjare”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here