“Ai e mbushi thesin e Babadimrit plot me para dhe u kthye”

Maradona është i kënaqur me rikthimin e Carlos Tevez në Argjentinë pas një viti në hije në Kinë por legjenda e futbollit mendon se Tevez ka bërë gjënë e duhur.

Në pritjen që i bëri Tevezit Maradona tha se ai e ka shfrytëzuar qëndrimin në Kinë “për të mbushur thesin me para”.

Tevez u bë njëri nga lojtarët më të pasur në botë kur nga Boca Juniors shkoj te kinezët e Shangai Shenhua. Tevez thuhet se përfitoi 40 milionë euro në vit ku zhvilloi 20 ndeshje dhe shënoi 4 gola.

“Tevez nuk ështe tradhtar, dua ti shikoj të gjithë ata që thanë se Tevez tradhtoi Bocan për 25 milionë dollarë, është një budallallëk shumë i madh për ta thënë këtë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here