Alex Sandro i lirë nga Juventus

Drejtori i Juventus Giuseppe Marotta ka thëne se Alex Sandro është i lirë nëse dëshiron të largohet duke ja hapur kështu dyert Manchester United dhe Chelsea.

Mbrojtësi i anës së majtë ka qenë shpesh në vëmendjen e gjigandëve të Premier Leagues, ku 26 vjeçari akoma nuk ka nënshkruar një kontratë të re me “Zonjën e Vjetër”.

Dhe Marotta i ka dhënë më shumë shpresa skuadrave angleze me deklaratën që bëri:”Politika e klubit tonë është se nëse dëshiron të largohet ne nuk e mbajmë askënd pa dëshirën e tij”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here