Allegri vë në dyshim Dybalan

Massimiliano Allegri ka vënë në dyshim aftësitë e Dybalas për të qenë një udhëheqës i ekipit por Giuseppe Marotta dëshiron që Dybala të qëndrojë në skuadër për një kohë të gjatë.

Paulo Dybalas i është thënë nga trajneri i vet që nuk mund të luajë në qendër të sulmit por Juventusi po tenton ti largojë “shikimet joshëse” të Manchester United  dhe Barcelonës nga lojtari.

Shumë fjalë dolën se Dybala mund të bashkohej me bashkëkombasin e tij MessiCamp Nou apo edhe një shkuarje në Angli tek Manchester City.

Allegri tha se Dybala është akoma i ri për tu krahasuar me më të mëdhenjtë e këtij biznesi, dhe se Juventusi ka në plan ta mbajë Dybalan për një kohë të gjatë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here