Arnaiz kërcënon me transferim në Premier League

Sulmesi i Barcës Jose Arnaiz do të kërkojë një transferim në Premier League nëse nuk luan më shumë minuta me skuadrën e parë, sipas Diario gol.

22 vjeçari ka impresionuar kur i është dhënë mundësia ku ka shënuar 3 gola në kupën e mbretit por vetëm kaq pasi që lojët tjera i ka zhvilluar për Barcelona B.

Një grup i skuadrave angleze duke përfshirë Arsenalin, Totenham dhe Southampton janë të gatshme ti japin 20 milionë euro për tja paguar klauzolën 22 vjeçarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here