Khedira drejt MLS

Sami Khedira do të vendosë ndërmjet një rinovimi me Juventus ose për një transferim përtej oqeanit në Ligën Amerikane të Futbollit.

30 vjeçari i kombëtares gjermane mbetet një lojtar kyç për skuadrën e Juventusit ku këtë sezon ka luajtur 12 ndeshje të Seria A dhe 4 ndeshje në Champions League.

Kontrata e tij aktuale me klubin përfundon në qershor të 2019. Largimi i Khediras do të krijonte një boshllëk tek mesfusha e Juventus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here