Sevilla ka sytë tek Vidal i Barcës

Mbrojtësi anësor Aleix Vidal duket se mund të bëjë një rikthim tek Sevilla gjatë afatit kalimtar të janarit, raporton Gianluca Di Marzo.

Katalanasit nënshkruan me Vidal në 2015 për 17 milionë euro por ai nuk mundi të siguronte një vend të sigurt në formacion.

Napoli dhe Roma kanë shfaqur interesim për Vidal por vetëm aq ndërsa Sevilla mesa duket ka hapur negociatat me Barcelonën dhe lojtarin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here