Sporting Lisbona vëzhgon sulmuesin Griffiths

Sporting Kansas City dhe Swansea City janë të interesuar për të siguruar kartonin e sulmuesit Leigh Griffiths, raporton Daily Mail.

Me vlerë diku rreth 9.5 milionë euro Griffiths mund të largohet pasi që ai po duelon me Moussa Dembele dhe Odson Edoard për një vend në formacionin startues.

Sporting KC po mendon të harxhojë një shumë të majme për një sulmues këtë afat kalimtarë, duhet të shikohet nëse lojtari pranon të bashkohet me këtë klub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here