Figo: Real Madridi inovativ do të përforcohet për mbrojtjen e Champions League

Ish ylli i Real Madrid ka besim se madrilenët mund të shënojnë një hat-trick të paprecedentë ndonjëherë.

Luis Figo beson se klubi i Real Madrid i ka kapacitetet për të mbrojtur edhe një vit trofeun e Champions League.

Real Madrid në 2017 vendosi një rekord të ri duke fituar plotë 5 trofe: La Ligan, Champions Leaguen, Super kupën e Spanjës, Super kupën e Evropës dhe kampionatin botërorë për klube.

Portugezi mendon se ish bashkëlojtari i tij Zinedine Zidane do të fitojë trofe kontinental edhe gjatë 2018 dhe do të përforcojë skuadrën gjatë janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here