Juventus gati ofertën për Ozil

Juventus është gati për të blerë Mesut Ozil nëse lojtari nuk transferohet tek Manchester United gjatë afatit kalimtar të janarit, raporton Corriere dello Sport.

Ozilit i skadon kontratë dhe në fund të sezonit po përflitet se mund të ribashkohet me ish trajnerin e tij Jose Mourinho për shumën e 40 milionë funtave.

Megjithatë nëse kjo marrëveshje nuk materializohet, Juventus duhet të bëhet gati për ta sjellë falas lojtarin që të luajë në një ligë të re.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here