Këto janë çiftet që do të përballen në FA Cup

Edhe pse kishte gjasa që të shikonim një ndeshje mes Liverpoolit dhe Manchester United, Djajtë e Kuq do të luajnë kundër Yeovil Town, kurse The Reds do të përballen me WBA.

Nëse Chelsea e mposht Norwich, do të ndeshet me Newcastle, Tottenham do të ndeshet me Newport County kurse Manchester City do të përballet me fituesin e ndeshjes ndërmjet Cardiff City dhe Mansfield Town.

Në gjiron e katërt të FA Cup do të garojnë 16-të skuadra nga Premier League, kurse interesante është që Arsenal nuk do të jetë mes tyre pas eleminimit nga Nottingam Forest.

 

Yeovil v Man Utd
Newport v Spurs
Cardiff/ Mansfield v Man City
Norwich/ Chelsea v Newcastle
Liverpool v West Brom
Huddersfield v Birmingham
Southampton v Watford
Boro v Brighton/ C Palace
Bournemouth/ Wigan v Shrewsbury/ West Ham

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here