Milan siguron të gjithë lojtarët e vet!

Milan “blindon” lojtarët e tij, duke shuar zërat për largime të mundshme gjatë merkatos së janarit. Nëpërmjet një komunikate zyrtare klubi kuqezi siguron se asnjë nga futbollistët e mbërritur gjatë merkatos së verës nuk do të largohet:

“Me rastin e hapjes së sesionit dimër të merkatos, Milani do të vazhdojë t’i qëndrojë linjës për të mos ndryshuar. Nga futbollistët e mbërritur gjatë merkatos së verës nuk do të largohet asnjë. Për nga karakteristikat e tyre, Andre Silva dhe Borini konsiderohet pikë referimi në organikën e Milanit. Konsolidimi i të gjithë lojtarëve të afruar në Milanello në verë janë prioritet në këtë moment nevralgjik të punës së trajnerit Rino Gattuso.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here