Nga më i miri te më i dobëti- Ja për sa gola të pranuar është fajtorë Marcelo

Çfarë po ndodhë me mbrojtësin e majtë.

Real Madrid po luan dobët këtë sezonë, kurse Zidane ka probleme në disa pozicione.

Madrilenia MARCA ka analizuar të gjithë golat e pranuar në këtë sezonë dhe ka ardhur deri te një fakt interesant. 40% e golave të pranuar janë për shkak të brazilianit Marcelo.

Situata e fundit ndodhi mbrëmë në ndeshjen kundër Celta-s. Në ndeshjen e mbrëmshme u pranua goli i 16-të për shkak të Marcelos.

Marcelo më së shumti kritikohet për shkak të lojës së tij ofanzive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here