Real Madrid dëshiron Courtois dhe Hazard

Dyshja Thibout Courtois dhe Eden Hazard janë dy nga synimet kryesore të Real Madridit gjatë sezonit verorë, sipas Sky Sports.

“Los Blancos” janë në pritje për yllin e Totenham Harry Kane i cili duket se do të jetë një blerje afatgjate për Real Madrid.

Kontrata e Hazard skadon në 2020 kurse Courtois ka edhe një sezon por ai do të vendosë para sezonit për të ardhmen e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here