Tottenham i vë klauzolë prej 300 milionë funtash për Kane

Real Madrid apo cilido ekip tjetër që dëshiron të sigurojë shërbimet e Harry Kane duhet të plot 300 milionë funta skuadrës së Tottenham Hotspurs.

Kampionët aktualë duan që të bëjnë një lëvizje për të blerë lojtarin e kombëtares angleze dhe drejtori Daniel Levy është i dëshpëruar ta mbajë lojtarin dhe kjo klauzolë ishte një lloj mesazhi.

Në garë për Harry Kane ditëve të fundit ka hyrë edhe Manchester United duke e nxehur akoma më shumë situatën.

Këtë vit Harry Kane la pas edhe Messin edhe Ronaldon duke u zgjedhur golashënuesi i vitit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here