Arsenal do Lemar si zëvëndësues të Sanchez

Thomas Lemar është rikthyer në listën e lojtarëve për zëvëndësimin e Alexis Sanchez në janar, raporton The Mirror.

Alexis Sanchez po përflitet çdo ditë e më shumë për një transferim tek Manchester City i cili duket destinacioni më i mundshëm.

Dhe ylli i Monaco mund të transferohet në Angli në janar nëse Sanchez vendos të largohet nga “The Gunners”.

Megjithatë Monaco nuk do ta lëshojë lojtarin pa i ofruar 90 milionë funta skuadrës nga principata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here