Heroi i Manchester City meriton lavdërata të madha nga klubi

Kapiteni i “The Citizens” po kalon një moment shumë të vështirë në jetën e tij personale dhe kërkesa e klubit që të luajë më shumë duket se është një përkushtim mjaftë i vështirë.

Kur u bë minuta e 21 gjatë lojës të së shtunës në FA Cup mes Manchester City edhe Burnley tifozët u ngritën të gjithë në këmbë për ta përkrahur lojtarin e kombëtares spanjolle.

Lojtari i cilësuar si një nga lojtarët më të mirë të historisë së City ka treguar një temperament të jashtëzakonshëm kur luante duke marrë parasysh momentin shumë të vështirë që po kalon ai dhe familja e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here