Manchester United nënshkruan me të riun Traore prej të cilit pritet shumë në të ardhmen

Lojtari i kombëtares U-17 të Francës Aliou Traore ka filluar të krahasohet me Paul Pogba pas nënshkrimit të kontratës së parë profesionale.

Manchester United e bëri të ditur se ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale.

Traore te Manchester United erdhi nga Paris Saint Germain duke parë mundësitë e vogla që kishte për të luajtur në formacionin e parë.

Ai është vetëm 17 vjeçar dhe që tani kanë filluar që ta krahasojnë me bashkëatdhetarin e tij Paul Pogba.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here