Mancini trajner i Italisë?

Azurët janë në kërkim të një zëvëndësuesi të denjë për Gian Piero Ventura i cili duhet të ketë shumë përvojë pasi kombëtarja është një barrë e madhe.

Mancini ka refuzuar çdo mundësi për të drejtuar kombëtaren italiane.

Gian Piero Ventura u shkarkua në Nëntor pasi që në play off për të shkuar në botërorë ajo u eleminua nga Suedia, duke dështuar të shkojë në një kupë bote qysh prej 1958.

Një pasues duhet të caktohet pasi që presidenti i Federatës italiane të futbollit Carlo Tavechio dha dorëheqje.

Mancini për momentin është duket e drejtuar skuadrën e Zenit St.Petersburg dhe duket se është i lumtur atje dhe nuk e ka ndërmend të pranojë thirrjen e kombëtares.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here