“Shko dhe bleje Verratin” Liverpool në alarm për të firmosur me mesfushorin

Pas shitjes për 160 milionë euro të brazilianit tani Liverpool duhet të shikojë ndonjë lojtar klasi si Marco Verrati për të zëvëndësuar Coutinho, tha Christian Purslow.

Drejtori i klubit Christian Purslow ka thënë se urgjentisht duhet të firmosin me italianin pasi që ai mund të jetë një zëvëndësues i denjë i Coutinhos.

“The Reds” konfirmuan të shtunën shitjen e lojtarit për te Barcelona për plotë 160 milionë euro.

Me 12 gola dhe 8 assista Coutinho këtë vit ka qenë një lojtar kyç për Liverpool dhe largimi i tij ka lënë shumë hapësira në skuadër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here