Stoke transferon “gjeni”- Ky futbollist flet pesë gjuhë, din të ngas avionin dhe i bie pianos!

Përforcimi i ri i Stoke City nuk ka pse të merakoset për ardhmërinë e tij pas karrierës futbollistike pasiqë ai mund të bëhet përkthyes, pianist ose pilot.

Mortiz Bauer i cili gjatë ditës së djeshme nga Rubin Kazan u transferua te Stoke City për 3 milionë euro, e mahniti botën e futbollit por jo me aftësitë e tij futbollistike por me CV e tij.

Zvicerrani do të luajë në Angli kurse përveç obligimeve  në futboll ai ka arritur të mësojë 5 gjuhë (frengjisht,gjermanisht,anglisht,rusisht dhe spanjollisht).

Por kjo nuk është e gjitha ai arriti të bëhet pilot edhe gjithashtu kreu shkollën e muzikës.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here