VAR nga sezoni i ardhshëm edhe në Premier League

Videoteknologjia VAR nga sezoni i ardhshëm do të implementohet edhe në Premier League pasiqë debutoi me sukses këtë vit në FA CUP.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e futbollit të Anglisë.

Ndeshja në FA Cup ndërmjet Brighton dhe Crystal Palace hyri në historinë e futbollist Anglez si ndeshja e parë që përdorë sistemin VAR.

Duke marrë parasysh faktin se VAR u përdor me sukses në këtë ndeshje, kryetari i federatës, Martin Glenn konfirmoi se nga sezoni i ardhshëm VAR do të përdoret edhe në Premier League.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here